218 Concept Hotel & Suites
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
218 Concept Hotel & Suites Manaus, som ligger cirka 5 minuter till fots från Feira Municipal do Bairro da Paz, erbjuder en pool. Det här bekväma hotellet har också en parkering.
Här bor du inom 3 km från Arena Amazônia och inom 3,1 km från Mindu-parken. The CIGS's Zoo ligger ungefär 15 minuters bilresa bort och är definitivt ett måste för familjeturister i Manaus. Du kommer att befinna dig inom 6 km från Manauara shoppingcenter. Busstationen Santos Dumont är belägen inte långt från 218 Concept Hotel & Suites.
Alla 6 rum har luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Badrum erbjuder en bidé, en separat toalett och en dusch. En separat toalett och en dusch tillhandahålls i de privata badrummen.
När du bor på det bekväma 218 Concept Hotel & Suites i Manaus kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Froes Peixaria, som ligger ungefär 5 minuter bort till fots, eller Torre de Pizza på 5 minuters gångavstånd.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Eduardo Gomes från 218 Concept Hotel & Suites?
Det är 5 km mellan Eduardo Gomes flygplats och 218 Concept Hotel & Suites. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid 218 Concept Hotel & Suites?
Gäster på 218 Concept Hotel & Suites kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på 218 Concept Hotel & Suites?
Gästerna på 218 Concept Hotel & Suites måste checka ut vid 12:00. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur på detta hotell?
Gästerna kan bo på detta hotell med sina husdjur.